Darmowa wysyłka!

Dla każdego zamówienia powyżej 49 złotych!

Filtruj produkty

Cena:

Autor

Wydawnictwo

Kategorie

  • Biografie, wspomnienia
  • Kryminał, sensacja, thriller
  • Reportaż, literatura faktu

Cena:

Produkty w promocji:

Autor

Wydawnictwo

Okładka:

Dostępność:

Książki obcojęzyczne

Nasza księgarnia internetowa proponuje szeroki wybór literatury obcojęzycznej w najróżniejszych gatunkach. Każdy na pewno znajdzie tu książkę, która przypadnie mu do gustu: wzruszający romans, mrożący krew w żyłach thriller, szaloną powieść sci-fi, czy interesujący poradnik. Nie zapominamy również o młodszych czytelnikach, dla których przygotowaliśmy baśnie i bajki z kolorowymi obrazkami, powieści przygodowe, oraz materiały edukacyjne. Cała oferta, przedstawiona w tym dziale, to książki napisane w języku innym niż polski. Czytanie tego typu literatury to wspaniałe połączenie nauki oraz rozrywki.

Nie od dziś wiadomo, że każdy język obcy poznaje się najszybciej po prostu z niego korzystając i mając z nim styczność w życiu codziennym – używając w rozmowie, oglądając filmy z oryginalną ścieżką dźwiękową czy też właśnie poprzez czytanie książek. To dzięki tym zabiegom można poznać szerszy kontekst kulturowy interesującego nas kraju, znaczenie niektórych zwrotów oraz słownictwo potoczne, na które rzadziej kładzie się nacisk w regularnych kursach językowych. Dodatkowo warto wiedzieć, że pewne “smaczki”, takie jak gry słowne, nieprzetłumaczalne wyrażenia, czy po prostu niepowtarzalny styl autora mogą zatrzeć się w tłumaczeniu i zmienić przez to charakter danego utworu.

Książki przedstawione w tym dziale stwarzają doskonałą okazję do sprawdzenia i pogłębienia swojej znajomości języków. W zależności od indywidualnych preferencji i umiejętności, można wybrać literaturę “lżejszą” z lingwistycznego punktu widzenia, która napisana jest stosunkowo prostym językiem, a niezrozumiałych zwrotów można się łatwo domyślić z kontekstu. Idealna do pociągu, na plażę czy do poczekalni u lekarza, gdzie niekoniecznie mamy dostęp do słownika. Tu zaliczymy przede wszystkim powieści: obyczajowe, sensacyjne, horrory. Można również zdecydować się na bardziej wymagające czytadło, w którym możemy spotkać się ze słownictwem technicznym lub specjalistycznym – są to głównie poradniki czy książki popularnonaukowe.

Wyświetlanie 1–40 z 73 wyników

1